DOVOLENÁ! Objednávky přijaté od 22.6. budou odesílány od 28.7. Děkujeme za pochopení.

Poradna

Jak na správnou velikost náramku?
Jak na správnou velikost náramku?

Jak vybrat správnou délku náramku?

Výběr náramku správné délky je důležitý pro jeho pohodlí a vzhled. Náramek by neměl být příliš těsný, aby se nezařezával do kůže, ale ani příliš volný, aby nespadl.

Zde je několik tipů, jak vybrat správnou délku náramku:

 • (1) Změřte si obvod zápěstí. Nejjednodušší způsob, jak to provést, je omotat kolem zápěstí krejčovský metr nebo provázek a poté změřit délku pravítkem. Pokud nemáte krejčovský metr, můžete použít i proužek papíru. Papír omotejte kolem zápěstí, označte tužkou místo překrývání a změřte délku.
 • (2) K naměřenému obvodu zápěstí přidejte 1 až 2 cm. To vám zajistí, že náramek bude pohodlně sedět na ruce. Pokud máte rádi náramky volnější, přidejte klidně více centimetrů.
 • Pokud kupujete náramek jako dárek, zkuste zjistit obvod zápěstí osoby, pro kterou ho kupujete, třeba podle náramku který již nosí. Pokud to není možné, nezoufejte, máme v nabídce většinu náramků nastavitelných.

Velikost zápěstí

Obvod zápěstí (cm)
Orientační délka náramku (cm)
14-15 16-17
16-17 18-19
18-19 20-21
20-21 22-23
22-23 24-25

 

Pamatujte, že toto jsou pouze obecné pokyny. Nejlepší způsob, jak zjistit správnou délku náramku, je změřit si náramek, který již máte. U nás můžete využít i bezproblémového vrácení, nebo výměny.

 

Náramky na zápěstí

 

Číst článek
Jak zjistit velikost prstenu?
Jak zjistit velikost prstenu?

Velikosti prstenů

Jak jednoduše zjistit velikost prstenu?

Na prstýnek, který nyní nosíte, si položte pravítko a změřte jeho VNITŘNÍ průměr. Tedy od vnitřní hrany k vnitřní hraně.
Naměříte-li např. 1,7 cm = jedná se o velikost 7.

Velikosti prstenů

Vnitřní průměr prstenu v cm

EU velikost (obvod v mm)

Velikost 4

1,4

47-48

Velikost 5

1,5

49-50

Velikost 6

1,6

51-53

Velikost 7

1,7

54-56

Velikost 8

1,8

57-58

Velikost 9

1,9

59-61

Velikost 10

2,0

62-64

Velikost 11

2,1

65-67

Velikost 12

2,2

68-70

Velikost 13

2,3

71

Velikost 14

2,4

72-73

Velikost 15

2,5

75

Kontrola: Když si změříte vnitřní průměr prstýnku v mm a vynásobíte ho 3,14, tak dostanete jeho obvod, tj. EU velikost.

 

Měření velikosti prstu pomocí stuhy

Postup je následující:

 

Materiály:

 • Měřicí stuha nebo tenký proužek papíru (alespoň 10 cm dlouhý)
 • Pero nebo tužka (pro označení)
 • Páska nebo pravítko (k měření)

Postup:

 1. Příprava materiálů: Připravte si měřicí stužku nebo papírový proužek, který pohodlně obmotáte kolem prstu. Mějte při sobě pero nebo tužku na označení místa a pásku nebo pravítko k měření délky.

 2. Ovinutí prstu: Ovijte stužku kolem prstu, na kterém chcete měřit prsten. Ujistěte se, že je to pohodlně, ale ne příliš těsně. Mějte na paměti, že prst může mít různé rozměry v různých časech dne.

 3. Označení místa: Označte místo, kde se stužka kříží, pomocí pera nebo tužky. Tímto označením si budete moci přesně změřit délku.

 4. Měření délky: Odměřte délku stužky od začátku až po označené místo. Použijte pásku nebo pravítko. Tato délka udává obvod prstu.

 5. Převod na velikost prstenu: Převeďte naměřenou délku na konkrétní velikost prstenu. Viz. tabulka velikosti prstenů.

 6. Opakovaná měření: Je dobré provést měření několikrát během dne, protože prsty mohou být různě oteklé.

Tímto způsobem můžete snadno zjistit velikost prstenu pomocí jednoduchých materiálů a postupu.

 

Měření velikosti prstu pomocí měřicího kroužku 

Jednoduchý způsob, jak zjistit velikost prstenu je pomocí měřicího kroužku.

Je to plastová pomůcka, která se jednoduše omotá kolem prstu a na číselné stupnici uvidíte vaši vhodnou velikost.

Některé proužky udávají velikost USA tedy číslování v jednotkách - tedy 5,6,7... Jiné uvádějí velikost v dvouciferném čísle. 

Podle naší tabulky výše se jednoduše najdete velikost odpovídající číslování u jednotlivých prodejců.

 

Číst článek
Účinky polodrahokamů
Účinky polodrahokamů

 

VLASTNOSTI A ÚČINKY DRAHÝCH KAMENŮ.

Přinášíme vám informace o některých minerálech, které můžete najít na našich špercích. Stejně jako slova mají velkou moc, má i každá věc svou energii a své poslání.

Polodrahokamy tedy nejen zdobí, ale mohou i pomáhat a povzbuzovat, dodávat sílu, nadhled nebo klid.

 

Prvním z polodrahokamů na které se blíže podíváme je TURMALÍN.

Turmalín

Turmalín pročišťuje a transformuje příliš těžkou energii do podoby lehkých vibrací. Uzemňuje duchovní energii, čistí a vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla.

Je to šamanský kámen, který zajišťuje ochranu během obřadů. 

V duševním životě napomáhá turmalín pochopení sebe sama i ostatních. Zavede vás hlouběji do vlastního nitra, zvýší vám sebedůvěru a potlačí strach. Zahání myšlenky navozující pocit obětí a přitahuje ke svému nositeli inspirací, porozumění, toleranci a prosperitu. Turmalín je účinný léčitel rozumu i duše.

Uvádí do rovnováhy levou a pravou mozkovou hemisféru a proměňuje zakořeněné negativni myšlenkové vzorce v pozitivní. Růžový a načervenalý turmalín se nazývá Rubelit. Rubelit zvyšuje umění taktu a přizpůsobivost. Dodává odvahu a přitahuje nám do života lásku. Zvyšuje tvůrčí schopnosti na všech úrovních. Na fyzické úrovni dodává tělu vitalitu.

 

Další minerál je LABRADORIT.

Labradorit je vysoce mystický a ochranný kámen vnášející světlo do života. Potlačuje strach, nejistotu. Posiluje víru v sebe sama. Labradorit je užitečným průvodcem v době změn. Přináší sílu a vytrvalost.Tento kámen také uklidňuje příliš aktivní mysl. Aktivizuje samoléčebné schopnosti organismu.

 

TOPAZ
 
Jemný a vyrovnaný kámen. Dokáže zaměřit energii tam, kde je jí nejvíc potřeba. Uklidňuje, léčí, motivuje. Přináší pravdu. Přináší otevřenost, poctivosti rozvíjení vlastní moudrosti. Je to minerál vhodný pro umělce. 
 
Modrý topaz pomáhá žít v souladu s vlastními cíli a názory. Tato barva umožňuje naladění na anděly pravdy a moudrosti. Usnadňuje rozpoznat, co skutečně prožíváte, a současně si uvědomit, kdy se odkláníte od své vlastní pravdy.
 
AMETYST
 
Ametyst - mimořádně mocný kámen s obrovskou ochrannou silou obdařený vysoce spirituálními vibracemi. Brání nositele před psychickými útoky, neboť jejich energii proměňuje v lásku. Coby přírodní sedativum blokuje ametyst geopatogenní zóny a negativní energie prostupujíci prostředím kolem nás. Jeho vyrovnanost přispívá k dosažení rozšířených stavů vědomí a napomáhá při meditacich.
 
Ametyst má silnou léčivou a očistnou moc. Podporuje rovněž spirituální uvědomění si všech souvislosti. Překonává závislosti a bloky všeho druhu. Pokud se užívá na vyšších úrovních osobnosti, otevírá ametyst bránu do jiné reality.
 
Ametyst je mimořádně blahodárný pro mysl, kterou dokáže podle potřeby uklidnit povzbudit. Umí zmírňovat obavy, umožňuje zlepšit soustředění a udržet pod kontrolou vše, čemu se právě věnujete.
 
Kámen působí příznivě na schopnost rozhodování. Posiluje zdravé racio mání uvažování majitele a podněcuje i jeho duchovní vhled.  

 

Poslední polodrahokam, který vám představíme je GRANÁT
 
 
Granát je kamenem se silnou schopností dodávat energii. Přispívá k nabrání nových sil a k jejich obnově. Pročišťuje čakry a dodává jim novou energii, kterou oživuje, čistí a udržuje v rovnováze. Přináší podle potřeby klid nebo touhu. Tvrdí se, že granát dokáže varovat před blížícím se nebezpečím, a již odpradávna se užívá jako amulet. 
 
Granát povzbuzuje lásku a oddanost. Udržuje v rovnováze sexuální touhu a dokáže napravit citovou disharmonii. Jedná se o kámen podporující pevné vztahy a zájem o druhého.
 
Je užitečným krystalem ve chvílích krize. Prospívá zejména v situacích, z nichž zdánlivě není východiska. Právě tak poslouží ve chvílích, kdy se život roztříští na kusy nebo se promění v nekonečnou řadu traumat. Dodává silu, podněcuje aktivitu a posiluje pud sebezáchovy - především tím, že dodává odvahu a vnáší naději do zdánlivě beznadějných situací. Pod vlivem granátu se krize mění v jednoznačné výzvy. Současně granát v takových chvílích přivolá někoho na pomoc.
 
Citově pomáhá překonávat různé zákazy a tabu. Otevírá srdce dokořán a zvyšuje sebedůvěru.
 
Léčebné využití granátu je, že regeneruje tělo. Podněcuje metabolizmus. Léčí páteř, záda a buněčné problémy. Čistí krev, dodává energii, blahodárně působí na srdce a plíce. Regeneruje DNA. Pomáhá při vstřebávání minerálů a vitamínů.
 
 
Všechny tyto krásné kameny můžete najít u nás v e-shopu, ať Vám slouží a dělají radost.
 
 
 
 
Číst článek
3 položek celkem
Instagram Widget