Objednávky nad 1024,- s dopravou ZDARMA!

Účinky polodrahokamů

 

VLASTNOSTI A ÚČINKY DRAHÝCH KAMENŮ.

Přinášíme vám informace o některých minerálech, které můžete najít na našich špercích. Stejně jako slova mají velkou moc, má i každá věc svou energii a své poslání.

Polodrahokamy tedy nejen zdobí, ale mohou i pomáhat a povzbuzovat, dodávat sílu, nadhled nebo klid.

 

Prvním z polodrahokamů na které se blíže podíváme je TURMALÍN.

Turmalín

Turmalín pročišťuje a transformuje příliš těžkou energii do podoby lehkých vibrací. Uzemňuje duchovní energii, čistí a vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla.

Je to šamanský kámen, který zajišťuje ochranu během obřadů. 

V duševním životě napomáhá turmalín pochopení sebe sama i ostatních. Zavede vás hlouběji do vlastního nitra, zvýší vám sebedůvěru a potlačí strach. Zahání myšlenky navozující pocit obětí a přitahuje ke svému nositeli inspirací, porozumění, toleranci a prosperitu. Turmalín je účinný léčitel rozumu i duše.

Uvádí do rovnováhy levou a pravou mozkovou hemisféru a proměňuje zakořeněné negativni myšlenkové vzorce v pozitivní. Růžový a načervenalý turmalín se nazývá Rubelit. Rubelit zvyšuje umění taktu a přizpůsobivost. Dodává odvahu a přitahuje nám do života lásku. Zvyšuje tvůrčí schopnosti na všech úrovních. Na fyzické úrovni dodává tělu vitalitu.

 

Další minerál je LABRADORIT.

Labradorit je vysoce mystický a ochranný kámen vnášející světlo do života. Potlačuje strach, nejistotu. Posiluje víru v sebe sama. Labradorit je užitečným průvodcem v době změn. Přináší sílu a vytrvalost.Tento kámen také uklidňuje příliš aktivní mysl. Aktivizuje samoléčebné schopnosti organismu.

 

TOPAZ
 
Jemný a vyrovnaný kámen. Dokáže zaměřit energii tam, kde je jí nejvíc potřeba. Uklidňuje, léčí, motivuje. Přináší pravdu. Přináší otevřenost, poctivosti rozvíjení vlastní moudrosti. Je to minerál vhodný pro umělce. 
 
Modrý topaz pomáhá žít v souladu s vlastními cíli a názory. Tato barva umožňuje naladění na anděly pravdy a moudrosti. Usnadňuje rozpoznat, co skutečně prožíváte, a současně si uvědomit, kdy se odkláníte od své vlastní pravdy.
 
AMETYST
 
Ametyst - mimořádně mocný kámen s obrovskou ochrannou silou obdařený vysoce spirituálními vibracemi. Brání nositele před psychickými útoky, neboť jejich energii proměňuje v lásku. Coby přírodní sedativum blokuje ametyst geopatogenní zóny a negativní energie prostupujíci prostředím kolem nás. Jeho vyrovnanost přispívá k dosažení rozšířených stavů vědomí a napomáhá při meditacich.
 
Ametyst má silnou léčivou a očistnou moc. Podporuje rovněž spirituální uvědomění si všech souvislosti. Překonává závislosti a bloky všeho druhu. Pokud se užívá na vyšších úrovních osobnosti, otevírá ametyst bránu do jiné reality.
 
Ametyst je mimořádně blahodárný pro mysl, kterou dokáže podle potřeby uklidnit povzbudit. Umí zmírňovat obavy, umožňuje zlepšit soustředění a udržet pod kontrolou vše, čemu se právě věnujete.
 
Kámen působí příznivě na schopnost rozhodování. Posiluje zdravé racio mání uvažování majitele a podněcuje i jeho duchovní vhled.  

 

Poslední polodrahokam, který vám představíme je GRANÁT
 
 
Granát je kamenem se silnou schopností dodávat energii. Přispívá k nabrání nových sil a k jejich obnově. Pročišťuje čakry a dodává jim novou energii, kterou oživuje, čistí a udržuje v rovnováze. Přináší podle potřeby klid nebo touhu. Tvrdí se, že granát dokáže varovat před blížícím se nebezpečím, a již odpradávna se užívá jako amulet. 
 
Granát povzbuzuje lásku a oddanost. Udržuje v rovnováze sexuální touhu a dokáže napravit citovou disharmonii. Jedná se o kámen podporující pevné vztahy a zájem o druhého.
 
Je užitečným krystalem ve chvílích krize. Prospívá zejména v situacích, z nichž zdánlivě není východiska. Právě tak poslouží ve chvílích, kdy se život roztříští na kusy nebo se promění v nekonečnou řadu traumat. Dodává silu, podněcuje aktivitu a posiluje pud sebezáchovy - především tím, že dodává odvahu a vnáší naději do zdánlivě beznadějných situací. Pod vlivem granátu se krize mění v jednoznačné výzvy. Současně granát v takových chvílích přivolá někoho na pomoc.
 
Citově pomáhá překonávat různé zákazy a tabu. Otevírá srdce dokořán a zvyšuje sebedůvěru.
 
Léčebné využití granátu je, že regeneruje tělo. Podněcuje metabolizmus. Léčí páteř, záda a buněčné problémy. Čistí krev, dodává energii, blahodárně působí na srdce a plíce. Regeneruje DNA. Pomáhá při vstřebávání minerálů a vitamínů.
 
 
Všechny tyto krásné kameny můžete najít u nás v e-shopu, ať Vám slouží a dělají radost.
 
 
 
 
Instagram Widget